Кумівство є більшою загрозою для України, ніж "русский мир" — The Economist

Проблеми в самій державі не менш серйозні, ніж агресія Росії ззовні.  Reuters Корупція в Україні грає проти Європи. Криза в Україні посилюється, незважаючи на певне затишшя на Сході України.

Тотальна корупція та "кумівство" олігархів у верхніх ешелонах влади лише грає на руку Путіну. Захід має усі шанси допомогти українській державі із двома основними проблемами — корупцією та війною на Сході. Але чи захоче він це робити? Як пише оглядач The Economist, ЄС та США зосередили свою увагу на Кремлі та військовій агресії на Донбасі, хоча проблеми всередині держави є не менш серйозними та руйнівними.

Майдан поклав початок докорінним перетворенням пострадянського ладу і становленню європейського суспільства, заснованого на верховенстві права та закону. Проте корупція і "pусский мир" Володимира Путіна значно перешкоджають утвердженню ліберальної демократії. Від того, як будуть надалі розвиватися події в Україні, без сумніву залежить майбутнє усієї пострадянської Європи. 

Читайте также: Гірники Житомирщини повстали проти корупційних схем місцевої влади

Нові реформатори, яких покликав президент Порошенко, намагалися щось змінити у системі, проте їхня боротьба не буде дієвою без суттєвої допомоги ЄС та США. Українська держава, мавпуючи роками РФ, має розгалужену систему корупційних зв'язків. Головна мета мафії, яка управляє країною, — створення російського трансплантанта та дерибан грошей. Олігархи і надалі домінують у економічному та політичному житті. І це зовсім не в інтересах Європи, адже Україна — єдиний стримувальний чинник на кордоні із РФ.

Відтак доцільно говорити про допомогу ззовні. Тут і дотації від ЄС і США, і реальні інвестиції української діаспори, яка повинна першою бути зацікавлена в утвердженні ліберальної демократії на Батьківщині.  Захід повинен терміново допомогти Україні у боротьбі із корупцією. Іноземні держави можуть впливати на вирішення схожих проблем, згадаймо лише приклад Гватемали. Під егідою ООН туди відправили чимало адвокатів та правозахисників, які зуміли певним чином урегулювати катастрофічну ситуацію в країні. 

Читайте также: На Заході також існує корупція в великих масштабах

Українські групи громадянського суспільства також просять допомоги ззовні. Західні донори  наразі пропонують збыльшити зарплати українських чиновників, аби приборкати їхню "любов" до хабарів.  Вкладання грошей у розвиток незалежних українських ЗМІ також має бути у пріоритеті, зважаючи на інформаційну війну Кремля, яка не припиняється ні на хвилину. Санкції проти певних каналів, які транслюють російський продукт, як ми бачимо, не надто дієві. У той час бюджети Радіо "Свобода" та BBC у країні суттєво скорочувалися протягом років. 

Майдан вийшов на вулиці Києва, аби отримати суттєві зміни в країні. І багато хто із тогочасних демонстрантів зараз дуже невдоволений ситуацією. Вони чекають від Європи реальної допомоги в утвердженні ліберально-демократичної системи та боротьбі із Путіним на Донбасі, а не просто балачок.  Нагадаємо, раніше The New York Times написав про бідність у РФ. Катастрофічна інфляція, помножена на санкції Америки та Європи, змушує росіян "затягувати паски". У Москві суттєвих змін не помічаєш, натомість у будь-якому маленькому містечку за 300 кілометрів від столиці люди живуть за межею бідності. 

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.