У Польщі скандал через безконтрольні українські танки

Лафети з п’ятьма українськими танками T-64 БM на початку травня проїхали частину дороги територією Польщі без будь-якого супроводу органів правопорядку для участі у танкових змаганнях на півдні Німеччини.

“Усі документи (на перевезення танків — ред.) були в порядку, була відповідна згода. Проблема в тому, що не було жодного контролю за пересуванням цієї колони, а вона повинна бути по всій протяжності маршруту”,- повідомило виданню джерело в МВС Польщі.

У МВС РП назвали “абсурдом” факт, що танки іншої країни пересувалися частину шляху по Польщі без нагляду. Про цю ситуацію поліцію поінформували польські прикордонники. Після цього органи правопорядку виявили колону з танками й організували її супровід вже під час руху по території РП.

Повідомляється, що поліція зробила це за власною ініціативою, оскільки військова жандармерія Польщі не поінформувала про це.

“Можна собі уявити крадіжку чи здійснення якоїсь провокації проти українців. Це був би міжнародний скандал”, – повідомило джерело в МВС.

Натомість, у військовій жандармерії повідомили, що танки транспортував цивільний перевізник на підставі дипломатичної згоди польської сторони. Відтак, ця служба не задіювалася до супроводу.

Військові змагання Strong Europe Tank Challenge 2017 на полігоні Графенвер на півдні Німеччини тривали до 12 травня. “Перемогли в них австрійці перед німцями та американцями. Подальша класифікація офіційно не повідомлялася . Неофіційно, українці посіли останнє місце, що не може дуже дивувати зважаючи на той факт, що вони володіли технологічно значно старшими машинами порівняно з їхніми суперниками.”- повідомляє видання tvn24.pl.
В свою чергу українські ЗМІ з офіційної подачі Міністерства оборони України повідомляли, що турнірна таблиця має такий вигляд:

  1. Австрія (Leopard 2A4)
  2. Німеччина (Leopard 2A6)
  3. Сполучені Штати Америки (Abrams M1A2 SEP)
  4. Франція (Leclerc)
  5. Україна (Т-64БВ мод.)
  6. Польща (Leopard 2A5)

Comments are closed.