Суди почали відбирати у оточення Авакова ресурси, отриманні незаконним шляхом

Верховний суд відмінив судові рішення, які зобов’язали Держслужбу геології та надр видати пов’язаному з оточенням глави МВС Арсена Авакова ТОВ «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ) спецдозволи на геологічну розвідку та видобуток урану в Миколаївській та Дніпропетровській областях.

Про це повідомляють «Наші гроші», зазначаючи, що власником АЕСУ наразі «вказане ТОВ «Ю-Тек Енерджи», прописане в штаті Делавер (внутрішньому офшорі США)», а його керівником є Олександр Настенко, бізнес-партнером якого донедавна був екс-компаньйон Олександра Павлюченка, якого в  ЗМІ називають кримінальним авторитетом на призвісько Саша Браслет – «Сам же Павлюченко нині є помічником наближеного до Авакова нардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвицького«.

«В лютому 2016 року АЕСУ подала до Держгеонадр 5 заяв про видачу їй спецдозволів на користування протягом 5 років надрами на 5 родовищах уранових руд. У зверненні компанія запропонувала видати їм спецдозволи без проведення аукціонів. Але Держгеонадр повернуло фірмі документи, пославшись на нові правила, встановлені урядом, які не передбачали видачі дозволів без проведення аукціонів. АЕСУ подала позов до чиновників.  В кінці травня 2016 року Окружний адміністративний суд визнав правоту АЕСУ. 28 лютого 2017 року Держгеонадр видало фірмі спецдозволи на бажані родовища», – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: чинне рішення колегії суддів Судової палати в адміністративних справах ВСУ мотивоване тим, що «суд першої інстанції підмінив собою державний орган, задовольнивши позов АЕСУ про видачу спецдозвілу» – «Бо Держгеонадр не відмовило фірмі в задоволенні заявки, а лише повернуло документи. Крім того, на думку ВСУ, суди не встановили, що робило Держгеондр з заявками АЕСУ протягом двох місяців, поки їх не повернули заявнику».

Як відомоАваков тисне на слідство у справі Майдану.

Comments are closed.