Третина антикорупційних справ залишаються без розгляду судом – НАБУ

У третині з-поміж 127 справ Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури суди досі не почали розгляд по суті.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Як зазначається, у 48 провадженнях навіть не відбулося підготовче судове засідання, а деякі справи чекають своєї черги в судах рік-півтора.

Зокрема, в справі щодо заподіяння шкоди ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вже понад 15 місяців не призначають підготовче засідання. Досі не почато розгляд справи проти судді Жовтневого райсуду Дніпра, переданої до суду ще в січні 2017 року.

Подібна ситуація також із провадженням за обвинуваченням 8 учасників так званої «газової схеми» – підготовче засідання у справі не призначається впродовж 10 місяців.

У відомстві зазначають, що лише у 29 справах від НАБУ і САП ухвалено судові рішення, більшість із яких – це затвердження угод про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем.

Так, у 19 справах ухвалено обвинувальний вирок, не пов’язаний з ув’язненням. У двох справах до реального покарання у вигляді позбавлення волі засуджено трьох осіб.

З огляду в тому числі на завантаженість суддів, НАБУ закликає якнайшвидше створити в Україні Антикорупційний суд відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Comments are closed.