В Україні ввели кримінальну відповідальність для росіян за незаконний перетин кордону

Чинний президент Петро Порошенко підписав законопроект про кримінальну відповідальність для громадян Росії за незаконний перетин державного кордону України.

Зокрема, мова йде про потрапляння на територію України поза пунктами пропуску, без необхідних документів або з документами, що містять недостовірні відомості, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, вводиться кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років за перетин держкордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил або інших силових відомств держави-агресора (Росії) в будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску без відповідних документів або з документами, що містять недостовірні відомості.

Якщо порушення було вчинене повторно або групою осіб, відповідальність посилюється – позбавлення волі від трьох до п’яти років. Найсуворіше покарання передбачається за описане порушення із застосуванням зброї – позбавлення волі до восьми років.

Нагадаємо, Порошенко підписав закон про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенського патріархату.

Comments are closed.