В Україні поширюють фейки про воєнний стан

В Україні поширюють неправдиву інформацію про різні нібито загрози українцям у зв’язку з введенням у низці областей воєнного стану. Так, одним із поширюваних фейків є інформація про нібито вилучення транспортних засобів та існування відповідного наказу міністра оборони.

Про це на брифінгу розповів перший заступник міністра оборони України Іван Руснак.

24 канал повідомляв, що 27 листопада Росія почала розсилати від імені Міноборони України фейкові SMS-повідомлення жителям прикордонних областей України із закликом прибути до військових частин.

Жодних рішень про вилучення транспортних засобів на сьогодні немає, тому що у нас достатньо власних сил і засобів,
– запевнив представник Міноборони.

Читайте також: У Польщі розсилають фейкові смс про тривогу через воєнний стан в Україні

Він назвав вигаданий наказ міністра оборони «фейком, який підготовлений відповідними фахівцями».

Попри те, що Президент України Петро Порошенко попереджав, що воєнний стан не передбачає жодного обмеження прав і свобод громадян, а також цензури, у месенджері Viber поширюють неправдиву інформацію про те, що всі повідомлення та дзвінки будуть нібито записані. Зокрема, такі вірусні повідомлення поширюються серед студентів одного з київських закладів вищої освіти.

У зв’язку з обставинами в нашій країні, з’являються нові правила комунікації. Всі виклики будуть записані. Всі записи телефонних дзвінків записуються. Всі повідомлення і дзвінки від Whatsapp записуються. Моніторинг Twitter, Facebook, всі соціальні мережі і форуми,
– мовиться у поширюваних повідомленнях.

Читайте також: Запровадження воєнного стану в Україні: що він змінює в житті українців

При цьому в тексті зазначається, що «всі пристрої підключені до відомчих систем федерального уряду та уряду CDMX». Зазначимо, що в Україні на існує федерального уряду. А повідомлення такого ж змісту поширювали серед інтернет-користувачів у Росії ще у 2017 році та в січні 2018 року, розганяючи паніку у зв’язку з різними подіями в РФ, пов’язаними з обмеженнями свободи в інтернеті.

До слова, щодо самого месенжера Viber, то його сервери розташовані в Росії і майже ні для кого не є таємницею, що за листуванням у месенджері стежать російські спецслужби.

фейки воєнний стан Viber стеження прослушка
Повідомлення у Viber

Atqrb

Повідомлення у Viber

Ще одним фейком про воєнний стан є поширення у мережі інформації про те, що воєнний стан – це нібито назавжди, бо його неможливо скасувати до моменту деокупації усіх територій.

Екс-генконсул України у Стамбулі Богдан Яременко пояснив, що стаття 7 закону про правовий режим воєнного стану дуже однозначно стверджує, що цей стан припиняється після закінчення строку, на який його введено. Ніякого автоматичного продовження режиму воєнного стану не буває. Щоразу президенту потрібно звертатися до парламенту.

Фейки про воєнний стан поширюються, щоб викликати паніку. Паніка – це ріст цін, дефіцит, заворушення. Це вже далеко за рамками політичної боротьби. Це напад на нашу державність і суспільство,
– наголосив Яременко.

Comments are closed.