У ЦВК протягом року активно підвищували кваліфікацію учасників виборчих процесів

Протягом 2018 року Центр управління навчанням учасників виборчих процесів при ЦВК (Тренінговому центрі) під час своєї діяльності зосереджував увагу насамперед  на підвищенні кваліфікації працівників Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців (ДРВ), а також навчанні членів виборчих комісій різного рівня. При цьому використовувався такий потужний інструмент як тренінги за міжнародною програмою BRIDGE, що розроблена спеціально для фахівців, які працюють у сфері виборів.

Так, торік відбулося 10 семінарів BRIDGE за такими темами: "Політичне фінансування", "Навчання у сфері виборів", "Виборчі системи", "Ґендерна рівність та вибори", "Виборчі права людей з інвалідністю", "Медіа і вибори" та "Просвіта виборців і громадянська освіта".

Окрім того, з метою покращення обізнаності працівників органів ДРВ щодо виборчого процесу Тренінговим центром було розроблено два спеціальні модулі. Відтак було проведено 77 регіональних тренінгів на тему: "Взаємодія органів Державного реєстру виборців з виборчими комісіями", в яких взяли участь майже 1600 працівників органів ДРВ. Також відбувся пілотний тренінг на тему: "Роль Державного реєстру виборців у виборчому процесі".

Ще одним важливим кроком на шляху підвищення кваліфікації стало проведення 12 навчальних семінарів з вивчення програмного забезпечення.

У листопаді – грудні минулого року на базі Тренінгового центру також було проведено серію тренінгів за програмою кібербезпеки для працівників Секретаріату ЦВК та Служби розпорядника ДРВ. Окрім того, пройшов тренінг-симуляція кризової ситуації з кібербезпеки, в якому брали участь члени ЦВК, працівники відповідних структурних підрозділів та ІТ спеціалісти.

У зв’язку з проведенням перших та додаткових місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 30 квітня та 23 грудня 2018 року Центр організував серію тренінгів для членів територіальних та дільничних виборчих комісій. До них залучалися 28 тренерів, які пройшли відповідну підготовку у Тренінговому центрі.

Загалом у 2018 році у 219 заходах, організованих Тренінговим центром, взяли участь понад 5200 осіб, діяльність яких пов’язана з виборами.

Цього року Центральна виборча комісія разом з Центром планує впровадження двох навчальних кампаній під час організації підготовки і проведення виборів Президента України та виборів народних депутатів України. Окрім того, зосередить увагу на просвіті виборців.

Фінансування діяльності Тренінгового центру здійснювалося проектом Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні у рамках реалізації проектів міжнародної технічної допомоги відповідно до законодавства України.

Про це "Багнету" повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

              

Comments are closed.