Для підтримки здоров’я серця і профілактики серцево-судинних захворювань необхідно займатися спортом, їсти здорову їжу та регулярно консультуватися з лікарем.
Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, серце буде дуже вдячним, якщо ви будете:
- фізично активні не менше 30 хвилин щодня
- їсти більше овочів, фруктів і клітковини
- вживати менше солі і насичених жирів
- підтримувати здорову вагу
- регулярно консультуватися з лікарем
- кинете палити
Ще один важливий пункт, який слід додати до цього переліку необхідно розраховувати ризик судинних катастроф (інфаркту міокарда, інсульту і смерті від судинного захворювання). Для цього існують спеціальні калькулятори, за допомогою яких це можна зробити самостійно. Гарну підбірку з такими інструментами підготували INgenius.
«Зверніть увагу, що в деяких (але не у всіх) калькуляторах потрібно вказувати загальний рівень холестерину, рівень ліпопротеїнів низької щільності («поганого» холестерину) або показники тиску. Тому подбайте, щоб вони були у вас заздалегідь», – написала Супрун.
Читайте також: Нестача йоду в організмі може стати причиною захворювання на рак щитовидки, – Супрун
Крім цього, потрібно відповісти на загальні питання – про наявність шкідливих звичок (куріння), рівень фізичної активності, вік та вага, сімейний анамнез серцево-судинних хвороб, наявність інших захворювань або виміряти індекс маси тіла (виміряти його можна тут).
На основі ваших відповідей інструменти можуть розрахувати індивідуальний ризик серцево-судинних захворювань на наступні 5, 10 або 20 років. Чим більше інформації ви маєте, то більш точний результат отримаєте. Тому намагайтеся відповідати на питання, уважно і знайти всі показники, потрібні для розрахунків.
Калькулятори створені для того, щоб ви більше усвідомлювали ризики для вашого здоров’я, якщо продовжите свій звичний спосіб життя. У кінці розрахунків можна отримати поради, як змінити спосіб життя, щоб серце і судини були в порядку. Але список ліків, які потенційно вам допоможуть.
Якщо ризик підвищений навіть помірно – обов’язково зверніться до лікаря. Лікар розповість як діяти у вашому випадку, при необхідності призначить додаткові обстеження або направить до кардіолога.
«Пам’ятайте, універсальної пігулки для профілактики хвороб серця і судин не існує! Втім, здоровий спосіб життя та контроль ризиків мають доведену ефективність», – резюмувала У. Супрун.
Читайте також: Супрун пояснила, чим краще запивати ліки