Вчені зі США і Нідерландів заявляють, що незабаром світ охопить пандемія хвороби Паркінсона.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється в статті, опублікованій в IOS Press.
За розрахунками експертів, вже до 2040 року через демографічну ситуацію, а саме збільшення середнього віку населення, кількість хворих перевищить 12 мільйонів.
Крім цього факторами, які підвищують ризик розвитку цього небезпечного нейродегенеративного захворювання, є пестициди, розчинники і важкі метали, які потрапляють у навколишнє середовище.
Цікаво, що за деякими дослідженнями, ймовірність хвороби Паркінсона вище у тих, хто не палить (причина поки невідома).
Зазначимо, хвороба Паркінсона – це розлад нервової системи, який вже є однією з основних причин інвалідності. Важливо, що найбільшого поширення хвороба набула в останні десятиліття. Так, з 1990 року по 2015 роки кількість пацієнтів з цією хворобою перевищила шість мільйонів.
Нагадаємо, американські вчені з Дослідницького інституту ван Анделя виявили цікаву закономірність — люди, яким видалили апендикс, менш схильні до хвороби Паркінсона.
Міжнародна команда з понад 40 вчених озвучила три головні загрози для людства. При цьому це не окремі, а взаємопов’язані проблеми: ожиріння, недоїдання і зміна клімату.
Зловживання антибіотиками призвело до утворення так званих супербактерій — вони стійкі до лікарських препаратів. Щорічно від хвороб, викликаних резистентними бактеріями, помирає близько 700 тисяч осіб.