НАЗК пропонує механізми відновлення покарання за незаконне збагачення

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявляє, що встановити ознаки незаконного збагачення в е-деклараціях чиновників за 2015-2018 більше неможливо.

Про це йдеться в повідомленні НАЗК.

«Національне агентство сьогодні позбавлена можливості встановлювати ознаки незаконного збагачення в рамках започаткованих в цьому році 500 повних перевірок декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Констатуємо, що з прийняттям рішення Конституційного Суду України від 26 лютого, яким визнано неконституційною стаття 368-2 Кримінального кодексу, встановити ознаки незаконного збагачення у деклараціях за 2015-2018 роки більше неможливо», – сказано в ньому.

За словами голови Нацагентства Олександра Мангула, відомство бачить дві можливі моделі врегулювання цього питання.

У НАЗК зазначають, що з урахуванням позиції Конституційного суду незаконним збагаченням може бути визначено:

— збільшення у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власності активів у значному розмірі, що перевищує його дохід;

— придбання майна, збільшення вартості цього майна особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що значно перевищує законні доходи особи, якщо ці дії вчинено без встановлених законом, іншими правовими актами або правочинами підстав.

Голова НАЗК також наголосив, що криміналізація такого діяння, як незаконне збагачення, є одним із зобов’язань нашої держави, яке Україна взяла на себе при ратифікації Конвенції ООН проти корупції, Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 173), Додатковим протоколом до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 191), і визначена рекомендаціями Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) та інших міжнародних інституцій.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу про покарання за незаконне збагачення, визнавши її неконституційною.

Пізніше Петро Порошенко попросив зареєструвати як невідкладний новий проект закону про покарання для чиновників за незаконне збагачення, який розкритикували у ЦПК, заявивши, що за нового формулювання у нормі про незаконне збагачення , яку пропонує чинний президент, винуватість корупціонера у суді довести неможливо.

Comments are closed.