В Україні з’явився День батька: історія та традиції свята

Починаючи з 2019 року кожну третю неділю червня в Україні святкується День батька.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства соціальної політики, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“8 травня 2019 Кабінетом Міністрів України прийнято Указ Президента України “Про День батька”, згідно з яким у третю неділю червня кожного року буде відзначатися День батька”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що реалізація акта сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства та підвищенню статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей.

День батька – це щорічне свято в честь батьків, що відзначається у багатьох країнах, проте в Україні до 2019 року воно не було офіційним.

Історія свята розпочалася в Америці. У 1909 році жінка на ім’я Сонора Смарт подумала про те, що її батько виховував п’ятьох дітей крім неї однієї, коли померла її мама. Сонора хотіла, щоб її батько знав, що він для неї особливий і вона його дуже любить і цінує. Після цього вона звернулася до місцевої влади з пропозицією заснувати нове свято, на честь всіх батьків світу. Її підтримали і збиралися влаштувати свято 5 червня – в день народження її батька, проте часу на підготовку не вистачило і свято перенесли на 19 червня. Згодом свято стало популярним і в інших штатах, а після і в інших країнах. У 1966 році свято було оголошено президентом Америки Ліндоном Джонсоном загальнонаціональним. Була встановлена ​​єдина дата для урочистостей на честь всіх батьків – кожне третє воскресіння червня.

Нагадаємо, що в школи Полтави надійшло лист про «забезпечення явки учнів» на акцію «Безсмертний полк», яку хочуть присвятити 9 травня. Такі вимоги поставив школярам управління освіти міськвиконкому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Comments are closed.