Можемо розглядати і без прокурорів, – Савченко про перенесення судового засідання у її справі

Засідання суду щодо Надії Савченко та Володимира Рубана можуть перенести через відсутність прокурорів – у них здача тестів. Однак, у КПК немає норми про перенесення розгляду через екзамени сторони обвинувачення, захист Савченко готовий розглядати справу і без прокурорів.

Про це у коментарі журналістам телеканалу ZIK заявила сама Надія Савченко.

«Ми відстежували сайт Генеральної прокуратури, дивились, що зараз там із прокурорською реформою у них здача тестів. Усі прокурори, які представляють цю справу, сьогодні якраз на перетестуванні», – розповіла Савченко.

Загалом, за її словами, у групі є понад 30 прокурорів, «мінус Луценко і Матіос», які також там були. Тож вважає, що, в принципі, для розгляду справи прокурори є.

«Чи з’являться хоч якісь прокурори, чи буде перенесення суду зараз сказати не можу – потрібно дочекатись засідання», – розповіла Савченко.

Водночас вона зазначила: У КПК немає норми про перенесення суду через тестування прокурорів.

«Якщо хочуть розглядати справу, можемо зайти і розглянути. Немає прокурорів, немає, кому представляти їхнє клопотання про продовження чи нове обрання арешту, розглядатимемо без них. Ми готові», – заявила політикиня.

Окрім того, вона переконана: ця справа, як і багато відкритих Петром Порошенком політичних проваджень, повинна лягти в основу кримінального провадження проти п’ятого президента. Натомість сумнівно, що нова влада має якусь зацікавленість у продовжені цього провадження.

«Наша нова влада і без того вміє веселити народ не лише в Україні, а й в світі. Думаю, додатковий сюрреалізм їм ні до чого», – підкреслила Надія Савченко.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року Верховна Рада України дала згоду на зняття з Савченко депутатської недоторканності, притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання й арешт. Того ж дня її затримали. Її підозрюють у підготовці до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

16 квітня 2019 року Броварський суд Київської області ухвалив звільнити з-під варти Надію Савченко просто в залі судових засідань.

Comments are closed.