Кулеба: ЄС сам запропонує нам членство

Віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба впевнений, що ЄС неминуче ухвалить рішення про членство України у блоці.

Про це Кулеба розповів в інтерв’ю Європейській правді.

Кулеба підкреслив, що сьогодні Україна має безпрецедентну за глибиною Угоду про асоціацію з ЄС, проте на цьому не зупиниться.

«Ми йдемо до членства в ЄС, навіть якщо сам Євросоюз ще над цим і не замислюється», – сказав він, підкресливши, що Україна відкидає будь-які альтернативні ідеї членству в ЄС.

За його словами, щоб ЄС погодився на вступ України, потрібно стати для блоку «своїми».

«Для цього треба самим перестати бути частиною «русского мира». І саме цим ми зараз займаємося. Треба вийти з політичної сфери інтересів (Росії. – ЄП), припинити кидатися вліво-вправо, як ми це робили 30 років. Мовляв, тут ми прискорюємо євроінтеграцію, тут гальмуємо, тут ми рухаємося до НАТО, а тут оголошуємо позаблоковість. Ці метання потрібно припинити», – сказав віцепрем’єр.

Станом на зараз Кулеба не допускає, що ЄС в офіційних документах пропише перспективу членства України у блоці, проте переконаний, що це неодмінно трапиться.

«Але я бачу можливість прив’язати нас одне до одного ще міцніше, після чого ЄС буде набагато легше ухвалювати рішення про членство України. Я взагалі вважаю, що зрештою це буде неминучим. ЄС сам прийде і запропонує нам членство», – зазначив віцепрем’єр.

Раніше Кулеба запевняв, що Україна не проміняє інтеграцію до ЄС на інші пропозиції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *