Президент Польщі хоче хороших відносин з Україною, але й не забувати про «геноцид»

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українських солдатів та націоналістів у причетності до вбивства поляків у селі Гута Пеняцька на Львівщині у 1944 році, однак при цьому заявив, що поляки прагнуть хороших відносин з українцями.

Про це йдеться у зверненні президента Польщі, яке зачитав держсекретар його канцелярії Адам Квятковський на території колишнього села Гута Пеняцька, передає Niezalezna.

Зокрема, Дуда зазначив, що громадяни Польщі не повинні забувати про те, що сталося у Гуті Пеняцькій, а мусять пам’ятати й робити висновки.

Водночас президент Польщі наголосив, що поляки прагнуть хороших відносин з українцями, які б ґрунтувалися на міцному фундаменті та взаємній довірі.

Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Сенат Польщі слідом за Сеймом ухвалив закон, де йдеться про заборону пропаганди «бандерівської ідеології». Законом передбачено штрафи й ув’язнення до 3 років за використання виразу «польські табори смерті».

Президент Польщі Анджей Дуда підписав відповідний закон, але звернувся до Конституційного суду з проханням його перевірити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *