Сутичка за мову ціною в життя: 19 років тому побили видатного композитора та співака Ігоря Білозіра

Сьогодні, минає 19 років, як у центрі Львова побили українського композитора, виконавця, народного артиста України та лідера ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра. Нічна сутичка призвела до його загибелі 28 травня 2000 року.

Ігор Білозір був автором естрадних пісень, камерно-інструментальних композицій, творів для оркестру, музики для театральних вистав. Серед популярних творів були такі пісні: «Пшеничне перевесло», «Мамина світлиця», «Весільний марш» – на слова Б. Стельмаха; «Ніби вчора», «Коханий» – на слова П. Запотічного; «Голубий сніг», «Лицарі» – на слова Анни Канич та інші.

Його творчість здобула визнання не лише в Україні, а й у США, Канаді, Німеччині, Польщі…

8 травня 2000 року Ігор разом із друзями сидів у кав’ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Там виникла суперечка між ним та п’яними молодиками через російськомовну музику, що лунала в кав’ярні. Пізно ввечері Ігор залишив кав’ярню і вирушив по проспекту Шевченка в напрямі власної домівки, що знаходилась за рогом Шевченка-Фредра. Дорогою його догнали ті самі молодики, тримаючи в руках кастети, і майже перед самим входом у Львівську обласну прокуратуру напали на композитора.

20 днів пролежав він у одній із львівських лікарень. 28 травня 2000 року серце композитора зупинилося.

Поховали видатного композитора та співака на Личаківському кладовищі у Львові.

28 вересня 2001 року Львівський обласний суд визнав винними у вбивстві композитора Д. Воронова і Ю. Калініна, визначивши для них покарання у вигляді 15 і 12 років позбавлення волі відповідно. Крім того, суд постановив стягнути з підсудних 50 тис. грн. матеріальної компенсації на користь дружини, сестри і матері покійного композитора.

Адвокати обвинувачених оскаржили це рішення, і в січні 2002 року Верховний суд України скасував як необґрунтований вирок по цій справі. Верховний суд повернув справу в апеляційний суд на перегляд іншою колегією суддів. Апеляційний суд Львівської області засудив Дмитра Воронова, звинуваченого у вбивстві композитора Ігоря Білозіра, до позбавлення волі на 10 років. Юрій Калінін, як співучасник, засуджений до 8-ми років позбавлення волі.

Матеріал підготовлено на основі інтернет-джерел.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *